poniedziałek, 16 wrzesień 2019 01:23

Aleja Bluesa ma nowe tabliczki. W roku 2019 dostali je: Krzysztof Murawski, Andrzej Malcherek, Mariusz Szalbierz oraz Paweł Mikosz (zdjęcia)

Mariusz Szalbierz, Paweł Muzzy Mikosz, Andrzej malcherek i Krzysztof Murawski na alei Bluesa w Białymstoku Mariusz Szalbierz, Paweł Muzzy Mikosz, Andrzej malcherek i Krzysztof Murawski na alei Bluesa w Białymstoku

Krzysztof Murawski, Andrzej Malcherek, Paweł Mikosz oraz Mariusz Szalbierz mają swoje tabliczki na białostockiej alei Bluesa. W ten sposób Białystok rozpoczął obchody Polskiego Dnia Bluesa 2019.

Krzysztof Murawski, Andrzej Malcherek,Paweł Mikosz oraz Mariusz Szalbierz mają swoje tabliczki w alei Bluesa w Białymstoku. To istniejąca od 2008 roku promenada w centrum miasta, gdzie upamiętniani są muzycy, dziennikarze i propagatorzy bluesa.

Krzysztof Murawski to białostocki muzyk, realizator i producent nagrań, odpowiedzialny między innymi za płyty Hard Times czy Kasy Chorych.

Andrzej Malcherek jest gitarzystą istniejącego od 40. lat zespołu Free Blues Band.Od 1992 roku Malcherek prowadzi Free Blues Club w Szczecinie.

Paweł Muzzy Mikosz to basista i kontrabasista, członek nieistniejącego już southern-rockowego zespołu Seven B. Po śmierci Andrzeja Pluszcza (Recydywa Blues Band) zaproszony do współpracy z zespołem CrossRecydywa, gdzie dodatkowo przyjął rolę wokalisty. Współpracował z wieloma zespołami i muzykami takimi jak: Roman „Pazur” Wojciechowski, Adam Kulisz (K3, Coolish Supersession), Rafał Rękosiewicz, Krzysztof „Wojskowy” Mandziara, Ireneusz „Pióro” Nowacki, Magda Piskorczyk, Karolina Cygonek, Joanna Pilarska, Marek „Stingu” Popów, Mirek Rzepa i wieloma innymi. Występował na wielu dużych festiwalach w Polsce i za granicą m.in.: Przystanek Woodstock, Jesień z Bluesem, Festiwal Bluesowo-Rockowy im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień”, Novarra Street Festiwal, Colours of Ostrava, Udisputed Peace Festiwal i wielu innych.

Mariusz Szalbierz to jeden z najważniejszych dziennikarzy zajmujących się bluesem w Polsce. Współautor encyklopedii „Blues w Polsce” oraz trzech edycji 5-płytowych „Antologii Polskiego Bluesa”. Publicysta muzyczny i juror festiwali bluesowych.

Zobacz zdjęcia:

Aleja Bluesa 2019 - nowe tabliczki

 

Do góry