Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

czwartek, 26 wrzesień 2019 22:03

Pola Chobot & Adam Baran nagrali wideo do utworu "Mży". Cała płyta już w listopadzie (wideo)

Adam Baran i Pola Chobot na Suwałki Blues Festival 2019 Adam Baran i Pola Chobot na Suwałki Blues Festival 2019

Pola Chobot & Adam Baran nagrali wideo do utworu "Mży". To zwiastun debiutanckiej pełnej płyty, która ma pojawić się w Polsce jeszcze w listopadzie.

- Singiel „Mży” to kombinacja korzennych inspiracji i nowoczesności - przekonują Pola Chobot i Adam Baran. - Utwór łączy w sobie zamiłowanie do szorstkich, brudnych brzmień gitary, transowości, „piosenkowości” i otwartych form, pozostawiających pole do improwizacji, które w „Mży” zapełnia zaproszona do gościnnego udziału na płycie klarnecistka Magdalena Sowul, twórczyni solowego projektu Panilas oraz frontmanka zespołu Ugla. Singiel zapowiada płytę, która w bezkompromisowy sposób kontynuuje drogę obraną na EP „Brudno", eksplorując strukturę piosenki, nie bojąc się przy tym awangardowych rozwiązań.

Pola i Adam to dwoje ludzi, którzy mimo skrajności charakterów tworzą jeden, dziki organizm muzyczny. Ich piosenki swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów, często uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters i Skip James, jak Björk czy Radiohead. Wydana w 2017 roku EP „Brudno” zapowiada debiutancką płytę, która ukaże się w listopadzie tego roku nakładem wytwórni FONOBO Label.

Budzić się i nic nie pamiętać

nocą modlić się, ale do kogo?

nieustannie lewą wstawać nogą

złościć się na dzień, ślub brać z zimą

jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?

cucić swoją twarz zatroskaną

nocą czekać aż przyjdzie rano

tekst: Pola Chobot muzyka: Adam Baran wokal: Pola Chobot gitary i chórki: Adam Baran perkusja, chórki: Filip Laszuk klarnet basowy, chórki: Magdalena Sowul realizacja, miks, mastering: Ignacy Gruszecki nagrań dokonano w Monochrom Studio

 

wystąpili: Pola Chobot & Adam Baran scenariusz i reżyseria: Dorota Miko zdjęcia: Tom Miko montaż: Dorota Miko & Tom Miko kolor korekcja: Tom Miko art direction: Dorota Miko scenografia: Martyna Wydmańska & Zofia Szulgit charakteryzacja: Sara Sperczyńska make up (polana): Natalia Miś kostiumy: Martyna Wydmańska & Zofia Szulgit kierownik planu: Magdalena Majtyka mistrz oświetlenia: Krzysztof Łabaz oświetlacz: Tony Bielecki produkcja: Follow The Rabbit & FONOBO Label

Do góry