Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

czwartek, 10 wrzesień 2020 15:16

Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca X-Factor, legendarny muzyk Seven B miał tylko 45 lat

Gienek Loska w Białymstoku, 21.01.2016 Gienek Loska w Białymstoku, 21.01.2016

Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca X-Factor, legendarny muzyk, gitarzysta i wokalista kultowego zespołu Seven B miał tylko 45 lat.

Nikt nie chciał wierzyć, że Gienek Loska nie dojdzie do zdrowia. Niestety, po dwóch latach od rozległego wylewu krwi do mózgu, muzyk zmarł 9 września, w domu swojej mamy, która opiekowała się nim od momentu, gdy będąc u niej w odwiedzinach, doznał rozległego wylewu.

"Przez cały ten czas Giena był pod opieką lekarzy, rehabilitantów i masażystów, a przede wszystkim najbliższej rodziny z mamą i jego narzeczoną Agnieszką na czele. Był z nim kontakt, lubił słuchać muzyki i głosów gdy się do niego dzwoniło lub odwiedzało" napisano w poście Polskiej Fundacji Muzycznej.

Polska Fundacja Muzyczna po wylewie założyła specjalne konto dla akcji pomocowej Gienkowi Losce.

 Dzięki wpłatom życzliwych osób na specjalne konto akcji pomocowej Polska Fundacja Muzyczna przez cały ten czas mogła finansować dla Gienka odżywki, zabiegi, sprzęt, remont, wyjazdy wolontariuszki, za co w imieniu rodziny bardzo dziękujemy.
Ostatnimi kosztami będą te związane z pogrzebem – po tym konto zostanie zamknięte i środki, jakie na nim pozostały, przekażemy na Fundusz Pomocowy służący innym Artystom znajdującym się w potrzebie - głosi wpis na Facebooku.
Gienek Loska wielokrotni koncertował w Białymstoku, najpierw jako muzyk uliczny na bazarze przy Kawaleryjskiej, potem z formacją Seven B, wreszcie przyjeżdżał ze swoimi zespołami lub grywał akustycznie - choćby w kultowym pubie 6-ścian.
Kim był Gienek Loska
Przez wiele lat Gienek Loska był wokalistą legendarnej w kręgach blues-rockowych formacji Seven B, mającej na swoim koncie trzy płyty („Rocktales”, „Make up Your Mind” i „Acoustic”), trasy koncertowe po całej Europie.
Był liderem formacji Gienek Loska Band, z którą nagrał 2 płyty: pokrytego złotem „Hazardzistę” (2011) i „Dom” (2013).
Ma też na koncie projekty muzyczne z wieloma wybitnymi twórcami m. in. Alkiem Mrożkiem, Braćmi, Anią Rusowicz i wieloma wspaniałymi artystami. Gienek brawurowo, poza własnymi, wykonywał utwory Czesława Niemena, Lynard Skynard, Queen, czy innych kultowych artystów, z czego zasłynął wygraną programie X-Factor. Gienek był laureatem “Szansy na Sukces”, programu “Mam Talent”, a także finalistą plebiscytu „SuperJedynki 2012” w kategorii „SuperZespół”.
Był wielokrotnie nagradzany w corocznych plebiscytach organizowanych przez prestiżowe polskie pismo branżowe „Twój Blues” w kategorii wokalista roku.

 

 

Do góry