Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

Bluesonline poleca

Podlaski Maraton Bluesowy V

czwartek, 22 październik 2020 00:53

Ostrów Wielkopolski. Wild Flame, Cotton Wing, Forsal, Danny Boy Experience i Instant Blues zagrali w drodze do Memphis (wideo)

Wild Flame w Ostrowie Wielkopolskim 17.10.2020 by Andrzej Staszok Wild Flame w Ostrowie Wielkopolskim 17.10.2020 by Andrzej Staszok

Wild Flame, Cotton Wing, Forsal, Danny Boy Experience i Instant Blues zagrali na koncercie rekomendującym polskie zespoły na International Blues Challenge 2021 w Memphis. Zobacz pełny zapis wideo koncertu, który w tym roku zastąpił legendarny Jimiway Blues Festival w Ostrowie Wielkopolskim

Wild Flame, Cotton Wing, Forsal, Danny Boy Experience i Instant Blues zagrali na koncercie rekomendującym polskie zespoły na International Blues Challenge 2021 w Memphis.

Stowarzyszenie Jimiway, Towarzystwo Adoracji Bluesa i Rocka '70 zaprasza na koncert rekomendujący polskie zespoły na International Blues Challenge 2021 w Memphis. W Ostrowie Wielkopolskim 17 października 2020 roku zagrali:

  • Wild Flame,
  • Cotton Wing,
  • Forsal,
  • Danny Boy Experience
  • Instant Blues

Zobacz pełny zapis wideo koncertu, który w tym roku zastąpił legendarny Jimiway Blues Festival w Ostrowie Wielkopolskim

Wild Flame

To wrocławsko-ostrowski projekt muzyczny. To rasowy blues soul i funk tworzony przez doświadczonych muzyków z wielką pasją do dźwięków z energetyczną mieszanką charyzmatycznego i zaskakującego wokalu Ade. To wypadkowa doświadczenia, kreatywności i miłości do prawdziwej muzyki.

Zespół Wild Flame zaczął pracę nad własnym materiałem z początkiem roku 2020 i już niebawem zamierza delikatnie namieszać w rodzimym bluesie.

Skład zespołu tworzą:
Adeama Walkowiak – wokal
Tomasz Szukalski – bas
Oskar Kunicki – gitara
Bartosz Mr. Shuffle Niebielecki – perkusja
Sebastian Łobos – klawisze

Cotton Wing

Zespół Cotton Wing to trójmiejska formacja rhythm & bluesowa, od lat zdeklarowana muzycznie, ale wzbogacając repertuar konsekwentnie kształtująca swój wizerunek. Koncert Cotton Wing to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Zespół przykłada ogromną wagę nie tylko do profesjonalnego muzycznie wykonania, ale także do szczerości przekazu, w którym liczy się dusza, autentyczność i dobra zabawa. To propozycja klasycznego rhythm & bluesa i mieszanki soulu, funky i gospel. Zaletą zespołu są ich własne kompozycje. Muzycy Cotton Wing koncertują od wielu lat. Pojawiali się na festiwalach "Rawa blues", "Jimiway", "Bluesroads",Olsztyńskie Noce Bluesowe,Suwałki Blues Festiwal ,Gdynia Blues Festiwal,Przeworsk Blues Festiwal i wiele wiele innych. Robert Tyszka - śpiew, harmonijka ustna Piotr Augustynowicz - gitara Adam Zagrodzki - perkusja Janusz Wawrzynowicz - bas

Forsal

Żywa, pulsująca, gęsto przetykana improwizacjami muzyka, powodująca, że tylko ściany klubów stoją nieporuszone!

Jakub Konieczko - głos, harmonijka ustna,
Nikodem Gosławski - gitara elektryczna, chórki,
Dariusz Drążkiewicz - organy hammonda,
Wojtek Pachuta - gitara basowa, chórki,
Damian C-dur Smoliński - perkusja

 

Danny Boy Experience

Zespół blues-rockowy, którego założycielem jest Daniel ‘Danny Boy’ Frontczak.
Gra energetycznego bluesa, czasem rocka i kocha publiczność słuchającą muzyki granej na żywo, która niekoniecznie znajduje się na szczytach list przebojów. W repertuarze oprócz własnych kompozycji można usłyszeć zarówno piosenki rodem zza Wielkiej Wody (John Lee Hooker, Muddy Waters, Howlin’ Wolf. Albert King, BB King) jak też kompozycje ojca polskiego bluesa, Tadeusza Nalepy.
Zespół ma za sobą liczne występy w klubach muzycznych i na festiwalach (Suwałki Blues Festival, Jimmyway Blues Festival, Gdynia Blues Festival, Blues Express, Blues w Leśniczówce, Blues Nad Bobrem i in.).
Muzycy zespołu współpracowali m.in. z Muńkiem Staszczykiem, Leszkiem Cichońskim, Carlosem Johnsonem, Mike’em Greene’m, Davidem Price’m, Ziemkiem Kosmowskim, zespołami Brak, Normalsi, Vintage, Los Potatos, Boogie Town.

 

Instant Blues

Laureat głównej nagrody na międzynarodowym festiwalu Rawa Blues w 2014 roku nie przypadkiem został doceniony tym prestiżowym wyróżnieniem. Zespół zwrócił na siebie uwagę dojrzałością, dbałością o indywidualne, rasowe brzmienie i konsekwencją stylistyczną. Nomen omen - Instant Blues.

W swoim składzie zespół posiada duże indywidualności. Frontman grupy, wokalista Paweł Lelakowski to muzyk obdarzony silnym, dźwięcznym głosem o charakterystycznej barwie i dużej skali. W większości utworów śpiewa po polsku, umiejętnie "godząc" wielozgłoskowe polskie słowa z bluesowym frazowaniem, feelingiem. Sam jest autorem tekstów, które wykonuje.

Bardzo mocnym atutem zespołu jest gitarzysta Krystian Gorzelańczyk. Świetnie prowadzi dialogi z wokalistą, (call and response), pewnie współpracuje z sekcją rytmiczną a jego wirtuozerskie sola stawiają go w gronie najlepszych. Dobra sekcja rytmiczna to gwarancja brzmienia całego zespołu.

Grzegorz Kitowicz - na basie i Witold Domański perkusista, osiągnęli tę sztukę. Grają zdecydowanie, precyzyjnie, z dużą muzykalnością. Niebanalne, pomysłowe motywy i riffy basu doskonale łączą się z blues-rockowymi groove' ami perkusji. Solidnie i oszczędnie, bez zbędnego "gadulstwa".

Brzmienie Instant Blues dopełnia Waldek Rzepka na harmonijce ustnej. Jego frazy to kwintesencja bluesa. Bawi się dźwiękiem, wspomagając kolegów w tworzeniu ich własnego, jakże interesującego bluesa.

Do góry