Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

niedziela, 12 wrzesień 2021 23:56

Pub 6-ścian. South Side Blues odwiedził Białystok. Standardy bluesa i Tadeusz Nalepa (wideo)

South Side Blues w 6-ścian pub Białystok, 12.09.2021 South Side Blues w 6-ścian pub Białystok, 12.09.2021

South Side Blues to formacja złożona z doświadczonych muzyków. Grają głównie dla przyjemności, a że ruszają w Polskę? Bo blues i blues rock to przecież muzyka nomadów, podróżników, odkrywców i zdobywców.

South Side Blues tworzą doświadczeni muzycy bluesowi. Choćby Jacek Woda Stachurski. Harmonijkarz, który przez wiele lat współpracował z zespołem Tortilla Flat z Torunia.

Utwory Tadeusza Nalepy ze słowami Bogdana Loebla śpiewał, okraszając je gitarowymi solówkami Tomasz Kierejsza. Założyciel bluesowej formacji Dreszcz, działającej prawie 18 lat, współpracuje na co dzień również z zespołem The Breakout. Wraz z zespołem Free Blues Band Poznaniu w 1996 roku wystąpił wraz z gwiazdą bluesa Taj Mahalem. Jest organizatorem rokrocznych koncertów pamięci ojca polskiego bluesa Tadeusza Nalepy.

Świetnie wypadał Krzysztof Filipkowski – znany i ceniony pianista współpracujący z zespołami tj. Night Come, Dreszcz, Brutal. Jest również związany z zespołem The Breakout.

Niezgorzej prezentowała się sekcja rytmiczna South Side Blues. Solidny Darek Kamiński – znany i ceniony perkusista, który grał z Tadeuszem Nalepą przez prawie 10 lat wraz z zespołem Free Blues Band. Zagrali razem m.in. ostatni koncert w życiu Nalepy, który odbył się w Tyńcu w Czechach. Darek Kamiński jest związany z takimi muzycznymi grupami jak After Blues i The Breakout. W Poznaniu w 1996 roku wystąpił wraz z gwiazdą bluesa Taj Mahalem. Na co dzień pracuje jako instruktor i pedagog w domach kultury, gdzie udziela lekcji gry na perkusji.

Na basie grał z kolei praktykujący lekarz okulista Krzysztof Szmatłoch. Przez 20 lat występował ze szczecińską formacją Free Blues Band.

Do góry