Wydrukuj tę stronę
niedziela, 12 wrzesień 2021 21:56

Pub 6-ścian. South Side Blues odwiedził Białystok. Standardy bluesa i Tadeusz Nalepa (wideo)

South Side Blues w 6-ścian pub Białystok, 12.09.2021 South Side Blues w 6-ścian pub Białystok, 12.09.2021

South Side Blues to formacja złożona z doświadczonych muzyków. Grają głównie dla przyjemności, a że ruszają w Polskę? Bo blues i blues rock to przecież muzyka nomadów, podróżników, odkrywców i zdobywców.

South Side Blues tworzą doświadczeni muzycy bluesowi. Choćby Jacek Woda Stachurski. Harmonijkarz, który przez wiele lat współpracował z zespołem Tortilla Flat z Torunia.

Utwory Tadeusza Nalepy ze słowami Bogdana Loebla śpiewał, okraszając je gitarowymi solówkami Tomasz Kierejsza. Założyciel bluesowej formacji Dreszcz, działającej prawie 18 lat, współpracuje na co dzień również z zespołem The Breakout. Wraz z zespołem Free Blues Band Poznaniu w 1996 roku wystąpił wraz z gwiazdą bluesa Taj Mahalem. Jest organizatorem rokrocznych koncertów pamięci ojca polskiego bluesa Tadeusza Nalepy.

Świetnie wypadał Krzysztof Filipkowski – znany i ceniony pianista współpracujący z zespołami tj. Night Come, Dreszcz, Brutal. Jest również związany z zespołem The Breakout.

Niezgorzej prezentowała się sekcja rytmiczna South Side Blues. Solidny Darek Kamiński – znany i ceniony perkusista, który grał z Tadeuszem Nalepą przez prawie 10 lat wraz z zespołem Free Blues Band. Zagrali razem m.in. ostatni koncert w życiu Nalepy, który odbył się w Tyńcu w Czechach. Darek Kamiński jest związany z takimi muzycznymi grupami jak After Blues i The Breakout. W Poznaniu w 1996 roku wystąpił wraz z gwiazdą bluesa Taj Mahalem. Na co dzień pracuje jako instruktor i pedagog w domach kultury, gdzie udziela lekcji gry na perkusji.

Na basie grał z kolei praktykujący lekarz okulista Krzysztof Szmatłoch. Przez 20 lat występował ze szczecińską formacją Free Blues Band.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Najnowsze od Bluesonline