Bluesonline poleca

sobota, 25 wrzesień 2021 21:48

Gęsia Skórka Blues Band w 6-ścian pub, Białystok. Blues w Kominie (wideo)

Gęsia Skórka Blues Band w 6-ścian pub, Białystok, 25.09.2021 Gęsia Skórka Blues Band w 6-ścian pub, Białystok, 25.09.2021

Marek Gąsiorowski i jego formacja Gęsia Skórka Blues Band promowali płytę "Blues w Kominie" w pubie 6-ścian w Białymstoku. To efekt udanych koncertów podczas Suwałki Blues Festival 2021

"Saviour", "Everyday I Have the Blues", "Rock Me Baby" a nawet "Whole Lotta Love" Led Zeppelin wypełniają część koncertowej płyty "Blues w Kominie". Płyty, która wypełnia bolesną lukę, jaką jest brak studyjnych nagrań Gęsia Skórka Blues Band. Bo cała lista kompozycji, jakie stworzył Marek Gąsiorowski z pewnością na dobry jakościowo zapis zasługuje. Oryginalne riffy łączące blues rocka z soulem, rhythm and bluesem, czy nawet klasycznym rockiem wyróżniają się od im podobnych propozycji polskich formacji. A przy tym muzycy nie zapominają o bluesie.

Tym bardziej cieszy, że chcą grać muzykę z polskimi tekstami. Nie ze względu na ograniczenia warsztatowe, raczej rozumiejąc, że wciąż w Polsce fani chcą słuchać lokalnych wykonawców śpiewających w ich języku.

Gęsia Skórka Blues Band to zespół prowadzony przez Marka Gąsiorowskiego. Zakochany w bluesie młody chłopak na początku lat 80. XX wieku chwycił za gitarę i tak powstał zespół Remont. Później było 5 000 złotych, kilka innych formacji i długa, długa przerwa. Ale blues wciąż grał w duszy lidera. Z czasem nawiązał współpracę z świetnymi, można wręcz rzec, legendarnymi muzykami.

Dziś sekcję rytmiczną Gęsia Skórka Blues Band tworzą Mirek Kozioł za bębnami i Zbigniew Richter na basie. Fani doskonale wiedzą, że to członkowie klasycznego składu Kasy Chorych. Na gitarze rytmicznej gra nieco młodszy od Gąsiorowskiego Dariusz Chociej - rozchwytywany od lat 80. XX wieku muzy sesyjny, także kompozytor muzyki teatralnej.

Świeżą krew w zespole stanowi Michał Kapelko. Wokalista cokolwiek surowy, ale o mocnym głosie i wielkiej energii płynącej wprost z serca. W studiu, i przy profesjonalnym wsparciu, ma szansę nagrać naprawdę unikalny materiał. W zespole błyszczy pełen młodzieńczego zapału saksofonista Grzegorz Sarokin. Jego tenor uwodzi zawodowym dźwiękiem, porażającą energią połączoną z muzyczną wyobraźnią. Za partie instrumentów klawiszowych odpowiada Robert Hajdukiewicz. Fani, o bardzo szerokim przekroju wiekowym, tłumnie kibicowali występowi zespołu. Gęsia Skórka Blues Band nie zawiodła.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry