Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

czwartek, 30 wrzesień 2021 23:40

Apostolis Anthimos zagrał koncert z zespołem Stara Szkoła (wideo)

Stara Szkoła i Apostolis Anthimos w Hard Rock Pub Pamela, fot. Darek Kowalski Stara Szkoła i Apostolis Anthimos w Hard Rock Pub Pamela, fot. Darek Kowalski

Apostolis Anthimos był jednym z muzyków gościnnie występujących na płycie "Koncert" zespołu Stara Szkoła. Wystąpił z muzykami na koncercie promującym płytę w toruńskim Hard Rock Pub Pamela

27 września 2021 roku zespół Stara Szkoła wraz z Apostolisem Anthimosem koncertem przed toruńską publicznością promowali swoją drugą płytę. Krążek "Koncert" nagrali w Inowrocławiu, pod koniec lutego 2020 roku.

Czytaj: Stara Szkoła i goście – Koncert - recenzja

27 września 2021 roku w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela skumulowało się kilka szczególnych wydarzeń - mówi Tomasz KUczma z zespołu Stara Szkoła. - Po wielu miesiącach oczekiwań, mogłem wziąć do ręki pięknie wydaną naszą drugą płytę. Wydawcą tego krążka jest HRPP Records. Płyta nazywa się po prostu „Koncert”. Jest zapisem naszego jubileuszowego koncertu, który odbył się z okazji 10-lecia istnienia Starej Szkoły. Wtedy zagrali z nami wyjątkowi goście: Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Michał Kielak. Po drugie 27 września doszło do koncertowej premiery tejże płyty. Wystąpiliśmy tu po dwóch latach. Skład zespołu mocno „wyszczuplał”. W takim „zestawie” nas tutaj jeszcze nie słyszano. Miałem obawy czy dopisze frekwencja. I to już trzeci powód do radości. Dopisała! Hard Rock Pub Pamela znowu zapełnił się słuchaczami, bywalcami, choć jak się po koncercie okazało, wiele osób było tu pierwszy raz.
Kolejnym radującym mnie wydarzeniem było to, że udało mi się zaprosić do Torunia wybitnego gitarzystę - Apostolisa Anthimosa z kultowego składu SBB. Stał obok mnie na scenie i dobarwiał swoimi solówkami nasze kawałki! Dla mnie to magiczne chwile!
Do tego jeszcze pojawiło się bydgoskie Radio PiK. Nagrali nas i zrobią retransmisję z koncertu 15 października. Super!
Całość poprowadził znany dziennikarz muzyczny z Radia PiK - Dariusz Gross.
Z minuty na minutę grało się nam coraz lepiej. Głównie dzięki publiczności, której aplauz i aprobata naszego występu docierała do nas na scenę.
Wszystko to razem sprawiło, że był to dla nas w odświętny czas. Dziękujemy!

 

Do góry