Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

czwartek, 11 listopad 2021 23:49

Pub 6-ścian. The Blue Drags, Katarzyna Wilgos i Nathan Williams (wideo)

Pub 6-ścian Białystok - The Blue Drags, Katarzyna Wilgos, Nathan Williams Pub 6-ścian Białystok - The Blue Drags, Katarzyna Wilgos, Nathan Williams

Katarzyna Wilgos to nowy głos w zespole The Blue Drags. Do fanów bluesowych standardów dołączył z trąbką Nathan Williams

The Blue Drags sami o sobie mówią, że zaczęli grać przede wszystkim do tańca. Teraz, wykonując bluesowe i jazzujące standardy, też mogą poruszać i nogi i serca.

Niezmienny jest trzon zespołu - lider - Witek Bielski - nieźle gra na elektrycznym pianinie, czasem też lubi coś zaśpiewać. Znają go w Warszawie, występował na wszystkich największych festiwalach bluesowych takich jak Jesień z Bluesem czy Jimiway Blues Festival. Utrzymać w ryzach rytm pomaga mu Jan Lipert. Muzyk z olbrzymim stażem grywał nawet w cyrkowych orkiestrach, zwykle udziela się podczas warszawskich blues sessions. Od niedawna z The Blue Drags śpiewa Katarzyna Wilgos. I trzeba przyznać - czuje nie tylko bluesa.

Po raz kolejny swoją osobą koncerty The Blue Drags wsparł Nathan Williams.Gra na trąbce od 9 roku życia, jazzu i gry na pianinie uczył się od kiedy skończył 11 lat.Pochodzi z Denver w stanie Colorado, studiował na Friends University w Wichita w Kansas, a stamtąd przyjechał do Warszawy. Występował na scenach różnych jazzowych festiwali, w Ameryce Północnej i Europie, a zanim trafił do Polski w wielu klubach jazzowych w Bostonie, Nowym Jorku, Dallas, Cleveland, Denver i Wichita.Otrzymał wiele prestiżowych wyróżnień od m.in. The University of North Texas Jazz Festival, Boys and Girls Clubs of America, The National Foundation for the Advancement in the Arts (NFAA) I Białego Domu.

Solidne klubowe granie, bez epatowania solówkami i umiejętnościami, wyraźnie trafiło w gusta wyjątkowej tego wieczoru (11.11. 2021) publiczności. Wrażliwej i doceniającej dobrze zagrane standardy.

Do góry