Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

środa, 29 grudzień 2021 00:25

III Podlaski Maraton Bluesowy grał 30 godzin. Na finał J.J. Band, Vanesa Harbek i Łukasz Wiśniewski (wideo)

J.J.Band w pubie 6-ścian podczas III Podlaskiego Maratonu Bluesowego 28.12.2021, gościnnie Łukasz Wiśniewski (z prawej) J.J.Band w pubie 6-ścian podczas III Podlaskiego Maratonu Bluesowego 28.12.2021, gościnnie Łukasz Wiśniewski (z prawej)

Białystok, a konkretnie pub 6-ścian, po raz trzeci gościł Podlaski Maraton Bluesowy. Ostatnie godziny 30-godzinnego bluesowego grania należały do zespołu J.J. Band, Vanesy Harbek i Łukasza Wiśniewskiego.

III Podlaski Maraton Bluesowy w białostockim pubie 6-ścian zwieńczyły występy J.J. Band i Vanesy Harbek.

J.J. Band w pełnym składzie, z materiałem także z najnowszej płyty to oczywiście koncertowy pewniak. Przedsmak brzmienia grupy dał wcześniejszy występ z looperem oraz Łukaszem Wiśniewskim Bartosza Łęczyckiego - jednego z topowych polskich harmonijkarzy. Z J.J. Band także dawał z siebie wszystko.

Czasem blues, częściej blues rock, to styl, jakiego Jacek Jaguś i jego J.J. Band trzymają się wiernie od początku. Grupa ma w swoim repertuarze rozliczne covery, choćby popisową - ze względu na ilość improwizacji i płynących z nich energię "Rzekę dzieciństwa" zespołu Breakout. To formacja, w której każdy muzyk ma równe prawa, a ich talenty wspólnie wybrzmiewają z niebywałą mocą.

Vanesa Harbek odwiedziła pub 6-ścian już po raz kolejny. Energiczna, żywiołowa, umiejąca zachęcić publiczność do żywych reakcji - także doborem klubowego repertuaru.

I wreszcie finał 30-godzinnego III Podlaskiego Maratonu Bluesowego to wspólne muzykowanie z Harbek także Jacka Jagusia i Łukasza Wiśniewskiego. Nie na darmo wszak jechali z Jeleniej Góry czy z Krakowa.

Czytaj też: III Podlaski Maraton Bluesowy - 30 godzin grania bluesa non stop w 6-ścian pub (wideo)

Do góry