Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

środa, 19 styczeń 2022 00:14

Danny Handley Band w pubie 6-ścian. Od Presleya do The Beatles, bo blues jest wszędzie (wideo)

Danny Handley Band, czyli Danny Handley, Tome Dominik i Łukasz Gorczyca w pubie 6-ścian, Białystok Danny Handley Band, czyli Danny Handley, Tome Dominik i Łukasz Gorczyca w pubie 6-ścian, Białystok

Danny Handley, brytyjski gitarzysta i wokalista związany z reaktywowanym zespołem The Animals, wraz z Łukaszem Gorczycą i Tomaszem Dominikiem zagrali w Białymstoku w pubie 6-ścian. Nie obyło się bez coverów króla rock and rolla i The Beatles.

O tym, że The Beatles zaczynali od grania standardów nie wszyscy pamiętają. A przecież jeszcze w sesjach dla radia BBC Radio One nagrali oni swoją wersję „That’s All Right (Mama)”. Danny Handley zna siłę drzemiącą w podwalinach rock and rolla i utwór ten wykonuje z należną pasją.

Kto w czerwcu ubiegłego roku widział i słuchał Handleya mógł się spodziewać wielu coverów. Zachwyt starszych fanów wzbudziło choćby przypomnienie pierwszego przeboju Fleetwood Mac czyli sławnego „Albatrosa”. Jeszcze większe zdumienie, że bluesa można odkryć w genialnej piosence Fab Four „The Long and Winding Road”.

Danny Handley to wytrawny muzyk, który dobiera repertuar tak, by publiczność w pubie zaskakiwać i bawić, nie zapominając, że blues jest korzeniami wielu gatunków muzyki. Może nie porywa, ale sympatią i pasją z miejsca zaskarbia sobie wdzięczność publiczności, a to w świecie artystycznym nie zdarza się co dzień.

Do góry