Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

czwartek, 27 styczeń 2022 22:24

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, czyli Blues Fama na full (wideo)

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa - Blues Fama, Białystok, 27.01.2022 Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa - Blues Fama, Białystok, 27.01.2022

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa debiutowali na festiwalu Jesień z Bluesem w 1982 roku. Po 40. latach, choć w zmienionym składzie, ale z liderem - wokalistą i harmonijkarzem u steru, wciąż żeglują na falach polskiego bluesa. 27 stycznia 2022 roku zagrali w ramach koncertów Blues Fama właśnie w Białymstoku.

Coś takiego jest w Nocnej Zmianie Bluesa, że chociaż grają dobrze znane utwory, publiczność i tak zawsze tłumnie przychodzi na ich koncerty. Ba, są tacy fani, którzy potrafią dołożyć sporą cegiełkę do wydawania płyt Sławka Wierzcholskiego. Wystarczy choćby wspomnieć "Koncert w Suwałkach", czy inny koncertowy krążek "My się nie damy" - z klubu Lizard King. Nota bene - tytułowa piosenka z tej płyty pojawiła się i w Białymstoku, tyle, że zamiast Wandy Kwietniewskiej zaśpiewał ją Piotr Dąbrowski.

Basista zespołu w tym roku w plebiscycie prenumeratorów kwartalnika "Twój Blues" zajął pierwsze miejsce w kategorii instrumentów różnych, zaś płyta Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa "Amazonia" została płytą roku 2021. Zatem 40-letni zespół nadal ma ugruntowaną pozycję wśród fanów skłonnych nie tylko słuchać bluesa, ale i o nim czytać czarno na białym.

Do góry