Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

czwartek, 10 luty 2022 22:33

The BL Blues Band - doświadczeni amatorzy w 6-ścian pub (wideo)

The BL Blues Band w 6-ścian pub, Białystok, 10.02.2022 The BL Blues Band w 6-ścian pub, Białystok, 10.02.2022

The BL Blues Band to zespół, który od ponad dekady gra amatorsko bluesa i blues rocka w Łomży. Na koncercie w pubie 6-ścian w Białymstoku udowodnili, że są nietuzinkowymi autorami blues rockowych utworów.

The BL Blues Band przyjechali do pubu 6-ścian pod koniec 2021 roku, żeby zagrać podczas III Podlaskiego Maratonu Bluesowego. I zagrali tak dobrze, że postanowili wrócić do Białegostoku na jeszcze jeden koncert.

The BL Blues Band powstali w październiku 2011 r. w Łomży. Dwa lata później zdobyli Grand Prix podczas Pulavian Blues Festival. W 2014 roku postanowili nagrać pierwszą płytę zatytułowaną po prostu "BL blues". Bo zespół przede wszystkim czuje bluesa, ale nie chce ograniczać się tylko do trzech akordów. Ciekawe aranżacje, wykorzystujące potencjał gitary basowej, polskie teksty - to wszystko umiejscawia grupę w polskim bluesie kroczącym drogą wytyczoną przez Tadeusza Nalepę.

W pubie 6-ścian The BL Blues Band zaprezentowali także utwory z drugiej płyty - wydanego w listopadzie 2020 krążka "Na co dzień".

Korzystanie z kanonów białego bluesa, wprowadzanie elementów rocka czy swingu doskonale wpływa na różnorodność materiału. Zespół przy tym potrafi grać tak, że publiczność w pubie nie może usiedzieć w miejscu. I o to chodzi.

Do góry