Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

czwartek, 24 luty 2022 23:46

The Blue Drags feat. Sławek Nowodworski w pubie 6-ścian (wideo)

The Blue Drags w 6-ścian pub Białystok. Od lewej: Witek Bielski, Jan Lipert, Katarzyna Wilgos, Sławek Nowodworski The Blue Drags w 6-ścian pub Białystok. Od lewej: Witek Bielski, Jan Lipert, Katarzyna Wilgos, Sławek Nowodworski

Świetny harmonijkarz Sławek Nowodworski wystąpił z zespołem The Blue Drags w pubie 6-ścian w Białystoku. Spora porcja bluesowej klasyki rozgrzała fanów.

The Blue Drags to formacja, która adoruje starego bluesa. Szacunek do standardów i sceniczne obycie, swego rodzaju lekkość wykonania, pozwala im z miejsca podbić słuchaczy. Choć grupa zaczynała jako duet Witek Bielski - Sławek Nowodworski, szybko zaczęła szukać wokalistek, a i dołączył do nich doświadczony perkusista Jan Lipert.

Teraz główną wokalistką The bLue Drags jest Katarzyna Wilgos. Filigranowa artystka na scenie czuje się jak ryba w wodzie, a i umie podbić publiczność. Świetny słuch i dobre warunki wokalne czynią ją wytrawną i wiarygodną wokalistką.

Blues to też emocje. I od emocji zaczyna się muzykowanie Witka Bielskiego. A że blues od dawna gra mu w duszy, trudno się dziwić, że z powodzeniem interpretuje swoje ukochane standardy także wokalnie.

Sławek Nowodworski, choć umie wiele, idealnie wpisuje się w brzmienie zespołu. I na tym polega właśnie zespołowe granie. Nic dziwnego - kiedy każdy zna swoje miejsce i umie współpracować, to i publicznośc podejmuje wyzwanie i współpracuje.

Do góry