Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

niedziela, 06 marzec 2022 00:37

Gęsia Skórka Blues Band w 6-ścian pub (wideo)

Gęsia Skórka Blues Band - 5.03.2022 pub 6-ścian, Białystok Gęsia Skórka Blues Band - 5.03.2022 pub 6-ścian, Białystok

Gęsia Skórka Blues Band, jeden z kilku pierwszoligowych zespołów bluesowych z Białegostoku, zagrał koncert specjalny w pubie 6-ścian. Muzycy nie osiedli na laurach.

Nowe kompozycje własne i nowe covery w odkrywczych aranżacjach - tak wyglądał program koncertu zespołu Gęsia Skórka Blues Band. Zespołu, który choć wywodzi się z bluesa śmiało flirtuje z hard rockiem, soulem czy funkiem, nie wspominając o klasycznym rhythm and bluesie. Motorem napędowym grupy jest Marek Gąsiorowski. Sam zasiada z gitarą, by od czasu do czasu zagrać smakowitą solówkę, ale przede wszystkim dba, by zespół brzmiał ciekawie i nietuzinkowo.

Na koncertach Gęsiej Skórki nie ma mechanicznego odgrywania standardów. A jeśli już są to z tak różnych półek jak James Brown i Led Zeppelin. Ale najważniejsze są własne kompozycje - śpiewane po polsku. Muzycy z upodobaniem do bluesa dołączają brzmienie saksofonu i trzeba przyznać, że młody muzyk znakomicie uzupełnia brzmienie grupy, stając się jej znakiem rozpoznawczym.

Wsparty sekcją legendarnych bluesmanów z dawnej Kasy Chorych - Mirka Kozła za bębnami i Zbigniewa Richtera na basie, może grać najbardziej zakręcone solówki. Kiedy trzeba - odzywają się głosem elektrycznego piana lub organów hammonda klawisze, a w tle jest jeszcze gitara rytmiczna. Całość brzmi spójnie i w wersji koncertowej ma siłę wyrazu.

Fanom nie pozostaje nic innego jak czekać na studyjną płytę zespołu. Koncertówka Gęsia Skórka Blues Band "Bues w Kominie" zapowiada wydarzenie.

Do góry