Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

poniedziałek, 14 marzec 2022 00:29

#napomocUkrainie: Kasa Chorych i Ewa Duszczenko, Gęsia Skórka Blues Band i The BL Blues Band charytatywnie (wideo)

Ewa Duszczenko i Jarek Tioskow - Kasa Chorych w kinie Forum, Białostocki Ośrodek Kultury, 13.03.2022 Ewa Duszczenko i Jarek Tioskow - Kasa Chorych w kinie Forum, Białostocki Ośrodek Kultury, 13.03.2022

Trzy bluesowe zespoły: reaktywowana Kasa Chorych, Gęsia Skórka Blues Band i The BL Blues Band zagrały w kinie Forum, w Białostockim Ośrodku Kultury, na koncercie pod hasłem: #napomocUkrainie. Publiczność chętnie licytowała przekazane na aukcje vouchery i przedmioty.

Sala kina Forum była niemal pełna, nie tylko za sprawą szczytnej idei #napomocUkrainie. Magnesem był też występ legendy - zespołu Kasa Chorych.

Od kiedy Jarek Tioskow ogłosił koniec działalności, zespół co jakiś czas wraca na scenę.

Tym razem bez harmonijki ustnej, ale z dobrze znaną w Białymstoku wokalistką.

Ewa Duszczenko od lat z powodzeniem śpiewa bluesa i okolice i tym razem czuła się na scenie jak ryba w wodzie.

Tuż przed występem Kasy Chorych za 500 zł udało się wylicytować obraz znanego białostockiego malarza, twórcy wielu plakatów festiwalu Jesień z Bluesem - Krzysztofa Koniczka.

Często koncertujący w pubie 6-ścian Gęsia Skórka Blues Band tym razem mógł zabrzmieć w rodzinnym mieście na dużej scenie.

To wymarzone miejsce dla zespołu o bogatym brzmieniu i nietuzinkowych aranżacjach - nawet kiedy na warsztat bierze rock and rollowe standardy.

Koncert otwierała łomżyńska formacja The BL Blues Band. Niedawno potwierdziła swoje umiejętności koncertem w pubie 6-ścian, teraz dała serce by zagrać na koncercie charytatywnym.

Kto grupy wcześniej nie słyszał, mógł od razu poznać jej nietuzinkowe aranżacje w brzmieniu dużej, dobrze nagłośnionej sceny.

 

Do góry