Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

sobota, 28 maj 2022 10:34

Hard Rock Pub Pamela. Paulina Rumińska - nowy głos w zespole Tortilla

Paulina Rumińska i Marta Ulatowska w Hard Rock Pub Pamela, fot. Tomasz Dorawa Paulina Rumińska i Marta Ulatowska w Hard Rock Pub Pamela, fot. Tomasz Dorawa

Paulina Rumińska to nowy głos w zespole Tortilla. Razem z Martą Ulatowską zaśpiewa na nowej studyjnej płycie grupy, którą kieruje Maurycy Męczekalski.

W Hard Rock Pubie Pamela kolejny raz wystąpił zespół Tortilla. W ten sposób grupa rozpoczęła serię letnich koncertów. W składzie toruńskiego bandu zadebiutowała Paulina Rumińska, która obok Marty Ulatowskiej będzie śpiewała na planowanej, nowej, studyjnej płycie Tortilli.
O koncercie w Hard Rock Pubie Pamela opowiedziała śpiewająca w Tortilli Marta Ulatowska:
 23 maja 2022 roku rozpoczęliśmy nasz koncertowy sezon. Do Hard Rock Pubu Pamela jak zwykle zawitała wspaniała publiczność. Mamy nadzieję, że wszyscy miłośnicy bluesa bawili się tak samo dobrze, jak my. Dziękujemy za niesamowitą energię. Przed nami kolejne muzyczne wydarzenia,  o których będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy na nasz Facebookowy profil oraz na stronę internetową tortillablues.pl. Do usłyszenia!
O koncercie w Hard Rock Pubie Pamela opowiedział również pochodzący z Białegostoku harmonijkarz zespołu Tortilla - Jacek Karpowicz:
Koncert w Hard Rock Pubie Pamela zapadnie w mojej pamięci na długo. Dużo dobrej energii, fajne miejsce ze świetna obsługą. Oby powstawało więcej takich miejsc, ponieważ klimat tego klubu jest unikatowy.
Zespół wystąpił w składzie:
Marta Ulatowska  - śpiew
Paulina Rumińska - śpiew
Maurycy Męczekalski - gitara
Tomek Przymorski - gitara basowa
Jacek Karpowicz - harmonijka ustna
Jarosław Koźbiał - perkusja

TORTILLA to zespół doskonale znany z dokonań bluesowych, reprezentujący, jako jedna z nielicznych grup w Polsce autentycznego bluesa elektrycznego.

TORTILLA czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną niebanalną drogą. Efektem tego jest unikalny i rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock'n'rollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls.

Największymi atutami TORTILLI są żywiołowe koncerty, znakomity kontakt z publicznością oraz sposób interpretacji i niezwykła barwa głosu wokalistki zespołu.

W nagraniach studyjnych grupa w interesujący sposób wzbogaca swoje brzmienie, dzięki zastosowaniu różnych instrumentów takich jak: akordeon, saksofony, organy Hammonda i Farfisa, czy sekcja smyczków.

Charakterystyczne dla kompozycji własnych TORTILLI są teksty autorstwa poetów Waldka Ślefarskiego
i Pawła Tańskiego utrzymane w żartobliwej absurdalno-lirycznej konwencji.

Zespół ponad 1.200 razy występował na najważniejszych krajowych festiwalach bluesowych oraz koncertach w całej Polsce. Wielokrotnie gościł również poza granicami kraju /min. Holandia, Francja, Niemcy, Słowacja, Węgry, Litwa, Ukraina, Białoruś/.

TORTILLA jest laureatem festiwalu Rawa Blues.

Grupa doskonale czuje się zarówno w małych klubach, jak i na wielkich koncertach plenerowych. Zespół występował m.in. na Przystanku Woodstock przed wielotysięczną publicznością, ale także
w kameralnych klubach jazzowych takich jak krakowska Piwnica Pod Baranami, lubelski Hades, warszawska Piwnica Pod Harendą i Blue Note w Getyndze i Poznaniu.

TORTILLA ma na swoim koncie wspólne koncerty z takimi gwiazdami bluesa jak: Johnny Winter, Carey Bell, Big Joe Turner, Mick Taylor, Mud Morganfield, Carlos Johnson, Charlie Musselwhite, Ten Years After, Sugar Blue, Eric Sardinas czy Stan Webb`s Chicken Shack.

Z grupą koncertowali i nagrywali również giganci polskiego jazzu - Jan Ptaszyn Wróblewski, Wojciech Karolak, Marek Stryszowski i Adam Wendt.

Zespół TORTILLA znalazł się również wśród najlepszych polskich wykonawców bluesowych na płycie /CD/ dołączonej do encyklopedii "Blues w Polsce" oraz w prestiżowej "Antologii Polskiego Bluesa" cz. 1 (2008 rok) i wydanej w 2011 roku części 3.

Dyskografia:

1. "Blues Band" /Total, 1993/ - LP, MC
2. "Full of Blues" /Black Bottle Records, 1998/ - CD
3. "Po polsku" /Black Bottle Records/KOCH International, 2001/ - CD, MC
4. "Tortilla" /MTJ, 2006/ - CD
5. "5! Live! Tortilla & Wojtek Karolak" /Flower Records, 2019/ - DVD

Do góry