sobota, 09 lipiec 2022 01:37

Suwałki Blues Festival 2022. Notodden Blues Band, Rita Engedalen, Jack Moore i Rob & Belkin

Notodden Blues Band podczas Suwałki Blues Festival 2022 Notodden Blues Band podczas Suwałki Blues Festival 2022

Notodden Blues Band, Rita Engedalen Band z Norwegii, Jack Moore w składzie Gary Moore Tribute Band i Rob & Belkin z Litwy zagrali 8 lipca 2022 podczas Suwałki Blues Festival 2022.

Jak przystało na dobry thriller, napięcie podczas Suwałki Blues Festival 2022 wzrastało w miarę rozwoju koncertu z 8 lipca 2022 roku. Na finał zagrał Notodden Blues Band. I rzeczywiście - muzycy to niezwykle sprawni i doświadczeni.

Wszechstronny repertuar, znakomite aranżacje, śpiewający lider, ale też śpiewający perkusista i klawiszowiec grają ze sobą cztery dekady.

I to słychać. Także to, że czas się ich nie ima.

Wcześniej na scenie pojawił się Bogdan Topolski, dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festival, tym razem jako znakomity spadkobierca sztuki gitarowej Gary'ego Moore'a. Muzyk to także z olbrzymim doświadczeniem, w dodatku potrafiący inspirować do wysiłku Jacka Moore'a - syna zmarłego gwiazdora gitary elektrycznej. Repertuar znany z płyty Gary Moore Tribute Bad tym razem śpiewał Piotr Wojciechowski. Nie wszystkim przypadł do gustu.

Wielu fanów festiwalu pamięta nie tylko występ Notodden Blues Band z pierwszego festiwalu, co i chciało sprawdzić, w jakiej formie będzie w 2022 roku Rita Engedalen i jej Band. Tam w składzie jako gitarzysta pojawił się dobrze znany bywalcom suwalskiej imprezy Morten Omlid.

Rita nawiązała znakomity kontakt z publicznością - duży plus.

Popołudniowe koncerty otwierał litewski Rob & Belkin Band. Wyjadacze tamtejszej sceny bluesowej nie dali sobie w kaszę dmuchać, także za sprawą scenicznej spontaniczności.

Tego dnia Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałki, oficjalnie ogłosił otwarcie festiwalu.

SBF 2022 jest realizowany w ramach projektu pn.: „Suwałki Blues Festival – czynnik rozwoju społecznego i gospodarczego miasta Suwałk” przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG i przy partnerstwie z Fundacją Notodden Blues Festival.

Do góry