Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

sobota, 17 wrzesień 2022 00:55

Polski Dzień Bluesa 2022. Nowe tabliczki na alei Bluesa w Białymstoku i koncert J.J. Band (wideo)

Marek Raduli, Bartosz Niebielecki, Bart Sosnowski, Andrzej Stagraczyński, Konrad Sikora i Tomasz Zielik na alei Bluesa w Białymstoku Marek Raduli, Bartosz Niebielecki, Bart Sosnowski, Andrzej Stagraczyński, Konrad Sikora i Tomasz Zielik na alei Bluesa w Białymstoku

Pięć nowych tabliczek pojawiło się w Polski Dzień Bluesa 2022 na alei Bluesa w Białymstoku. Do panteonu bluesowych sław i dobrych dusz dołączyli Marek Raduli, Bartosz Niebielecki, Andrzej Stagraczyński, Bart Sosnowski oraz animator bluesowych koncertów z pubu 6-ścian - Tomasz Zielik.

- Już 15. raz odsłaniamy tabliczki na alei Bluesa - przypomniał Konrad Sikora z Fundacji M.I.A.S.T.O. Białystok, która zainicjowała powstanie alei Bluesa w Białymstoku i spowodowała, że Rada Miejska rok 2008 uchwaliła Rokiem Bluesa w Białymstoku.

Swoje miejsce w trotuarze alei Bluesa łączącej Rynek Kościuszki z pięknymi Plantami zyskali Marek Raduli, Bartosz Niebielecki, Andrzej Stagraczyński, Bart Sosnowski oraz animator bluesowych koncertów z pubu 6-ścian - Tomasz Zielik.

Po uroczystości w kawiarni Fama Białostockiego Ośrodka Kultury dała formacja J.J. Band. W kilku utworach towarzyszył jej ze swoją magiczną gitarą Marek Raduli.

Gościnnie z J.J. Band wystąpiła Karolina Cygonek. Dawno nie słyszana na scenach wokalistka zaśpiewała między innymi piosenkę "Cudowny świat" z nowej płyty zespołu "2021".

Kiedy do grupy ponownie dołączył Marek Raduli, z niezwykłą maestrią zabrzmiał stary utwór Miry Kubasińskiej i zespołu Breakout "W co mam wierzyć"

J.J. Band to grupa prawdziwych wirtuozów bluesa - każdy koncert to mnóstwo pozytywnej bluesowej energii podanej z maestrią i wielkim sercem.

Do góry