Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

niedziela, 02 październik 2022 01:41

48 Godzin promowali płytę Drogowskaz w ramach Blues Fama. Koncert otworzyli Po 50-ce

Zespoły 48 Godzin i Po 50-ce na scenie kawiarni Fama, Białystok, 1.10.2022 Zespoły 48 Godzin i Po 50-ce na scenie kawiarni Fama, Białystok, 1.10.2022

Zespół 48 Godzin niedawno wydał nową płytę "Drogowskaz". 1 października zagrał koncert promujący płytę w kawiarni Fama Białostockiego Ośrodka Kultury. Występ otworzył zespół Po 50-ce.

Mirosław Kłosowski 48 Godzin powołał w czasach, kiedy każdy w PRL-u rozumiał ten skrót myślowy. Nigdy nie był to zespół profesjonalny, koncertujący. Raczej przyjaciele, którzy świetnie umieją grać i tworzyć utwory w kanonie blues rocka. W dodatku z polskimi tekstami. Od końca lat 80. XX wieku grupa wydała pięć płyt, właśnie ukazał się szósty krążek - "Drogowskaz".

Zespół na żywo brzmi równie zawodowo, jak w nagraniach studyjnych, zrealizowanych zresztą w macierzystym Białymstoku. Tekst bliskie są codziennym zdarzeniom.

Muzycy z 48 Godzin zaprosili na scenę muzyków z zespołu Po 50-ce, którzy pełni rolę rozgrzewacza przed właściwym koncertem.

Od lat trzon zespołu jest niezmienny - na czele stoi główny kompozytor, autor tekstów i wokalista - Mirosław Kłosowski. Od lat też na harmonijce ustnej gra wciąż doskonalący swoją technikę gry Janusz Nowowsiak. 

Na drugiej, a czasem solowej gitarze, gra muzyk z czterdziestoletnim stażem - Grzegorz Poznański. Skład zespołu uzupełniają Jakub Szumarski na basie i Grzegorz Pawłowicz - perkusista. Koncert zakończyło wspólne wykonanie otwierającego płytę "Drogowskaz" utworu "Gitarzysta".

Wcześniej na scenie kawiarni Fama zagrał amatorski zespół bluesowy Po 50-ce.

Muzycy wkrótce wejdą do studia.

Do góry