Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

niedziela, 02 kwiecień 2023 23:44

Robert Lubera i Żaneta Lubera Nie-Bo w wersji prawie akustycznej (wideo)

Żaneta Lubera i Robert Lubera Nie-Bo w 6-ścian pub, Białystok, 02.04.2023 Żaneta Lubera i Robert Lubera Nie-Bo w 6-ścian pub, Białystok, 02.04.2023

Robert Lubera i Żaneta Lubera Nie-Bo zagrali tylko z Krzysztofem Krupą koncert w białostockim pubie 6-ścian. Opowieściom z przeszłości lidera towarzyszyły zarówno utwory solowe, jak i covery kompozycji Tadeusza Nalepy dla zespołu Breakout i Miry Kubasińskiej.

Robert Lubera karierę muzyczną zaczynał jeszcze w PRL-u. W latach 80. XX wieku rzeszowski Sagittarius wyróżniał się na rynku muzycznym sprawnością warsztatową. W XXI wieku Lubera często występuje z córką Żanetą i rónie często sięga po utwory zakorzenione w świadomości bywalców koncertów klubowych - kompozycje Tadeusza Nalepy, także te ułożone dla Miry Kubasińskiej.

Jeden z kultowych utworów, jak zwykle w przypadku Breakotu, przede wszystkim ze względu na poetycki tekst Bogdana Loebla, także pojawił się w interpretacji Roberta Lubery, który przez pewien czas występował razem z Tadeuszem Nalepą.

W programie nie mogło zabraknąć utworów, jakie pojawiają się firmowane szyldem Nie-Bo.

Blues rockowe, czy nieco folk rockowe kompozycje, dobrze sprawdzają się w przestrzeni klubu i chyba jeszcze lepiej, odarte z nadmiernych aranżacji.

Bo co liczy się w klubowym graniu to szczerość przekazu - być może czas, by obsługa klubu na takie koncerty odstawiała płotki sprzed sceny pod ścianę. Wygląda to dziwnie.

 

Do góry