Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

Bluesonline poleca

Podlaski Maraton Bluesowy V

sobota, 14 październik 2023 02:12

Eddie 9V - fantastyczny start Jimiway Blues Festival 2023. Noah Wotherspoon i Latvian Blues Band w line up

Eddie 9V at Jimiway Blues Festival 2023 Eddie 9V at Jimiway Blues Festival 2023

Buł blues, soul, rhythm and blues i byli oni. Noah Wotherspoon, Latvian Blues Band i Eddie 9V rozpoczęli Jimiway Blues Festival 2023.

Eddie 9V - rocznik 1996 a tak naprawdę wydaje się, że 1946. Bo gdyby w 1966 miał lat 20., chłonąłby pewnie muzykę jak gąbka. A teraz pomógł mu ... You Tube. Podpowiedzi AI sprzężonej z portalem pozwoliła mu poznać i zakochać się w starym soulu i bluesie.

I to tak skutecznie, że Eddie 9V za chwilę stanie się gorącym nazwiskiem na scenach koncertowych Europy. I wteddy niech wżdy postronni znają - zaczynał od koncertu w Polsce i to nie byle gdzie Odwiedził Ostrów Wielkopolski i Jimiway Blues Festival!

W jego ślady poszli Łotysze z Latvian Blues Band. Sympatyczna sekcja dęta, granie w klimacie dobrze znanym z filmu "Bues Brothers" i równie dobry kontakt z publicznością zaowocowały brawami.

Jimiway Blues Festival 2023 otwierał Noah Wotherspoon. I to jak!

Bo to muzyk już w pełni ukształtowany, bez problemu panujący nad widownią serwując jej gamę emocji, a przy tym świetny bluesowy gitarzysta, dla którego pojedyńcza nuta ma większą wartość niż karkołomne solówki w tempie formuły 1. I dlatego wygrywa sobie publiczność jak i kiedy chce. Brawo!

Do góry