Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

Bluesonline poleca

Podlaski Maraton Bluesowy V

poniedziałek, 16 październik 2023 20:03

Clappton - A Tribute to Eric Clapton w pubie 6-ścian (wideo)

Clappton - A Tribute to Eric Clapton w pubie 6-ścian, Białystok, 15.10.2023 Clappton - A Tribute to Eric Clapton w pubie 6-ścian, Białystok, 15.10.2023

Na co dzień można zapomnieć, że Eric Clapton ma na swoim koncie mnóstwo przebojów. Rzeszowski Clappton - A Tribute to Eric Clapton, udowadnia, że z każdej dekady "Slowhanda" można wydobyć prawdziwe perełki i nadać im koncertowego, a i współczesnego, sznytu.

Clappton - A Tribute to Eric Clapton to pomysł  rzeszowskich muzyków, którego artystycznym zamierzeniem jest uhonorowanie twórczości Erica Claptona. Jego leader - Sebastian Stachurski (gitara, vocal) - od ponad 25 lat, wnikliwie studiuje kompozycje oraz sztukę wokalną i gitarową swojego ukochanego Mistrza. Być może jest nawet krajowym rekordzistą w ilości koncertów Erica Claptona, w których miał przyjemność uczestniczyć. Repertuar koncertowy zespołu obejmuje cały okres twórczości solowej Erica Claptona, różne odcienie stylistyczne i jego fascynacje – od bluesa, country, reggae, po pop.

W pubie 6-ścian muzycy rozpoczęli koncert od utworu zespołu Cream, by przypomnieć słąwną wersję "Layli" z koncertu MTV Unplugged po radiowe przeboje z różnych epok.

W Białymstoku zagrali: Sebastian Stachurski - gitary, wokal
Wojciech Kwieciński - bas
Maciej Łosiewicz - hammond, piano, rhodes
Robert Winczowski – perkusja 

Znakomite tempo, dobre brzmienie całości, niesztampowy wybór programu koncertu złożyły się na całość wartą polecenia każdemu klubowi muzycznemu, nie tylko w Polsce.

Do góry