Nasz patronat

SBF 2023 600x6001

środa, 27 kwiecień 2011 19:51

Slidin' Slim ma Janne Rosenqvist's Memorial Prize 2011

13 września 2009 roku Slidin' Slim zagrał z Magdą Piskorczyk w warszawskim klubie Tygmont, fot. Irek Graff 13 września 2009 roku Slidin' Slim zagrał z Magdą Piskorczyk w warszawskim klubie Tygmont, fot. Irek Graff

Slidin' Slim to laureat Janne Rosenqvist's Memorial Prize 2011. Ponownie zagra w Polsce z Magdą Piskorczyk. Artyści wydali w 2010 roku płytę "Live at Satyrblues".

Slidin' Slim jest w tym roku laureatem najbardziej prestiżowej nagrody dla bluesmanów w Szwecji: Janne Rosenqvist's Memorial Prize 2011.

Janne Rosenqvist to postać wielce szanowana w Szwecji: legendarny dziennikarz, pisarz, kolekcjoner płyt, promotor i specjalista w dziedzinach: blues, soul, roots music.
Wspaniały miłośnik muzyki, który niestety odszedł zbyt szybko (zmarł w 1996 roku). Napisał wiele artykułów i recenzji dla magazynu Jefferson, popularyzując w ten sposób wspomniane gatunki i znakomicie wspierając muzyków oraz organizatorom koncertów.

Nagrodę Janne Rosenqvista tę odbierze od najstarszego nieustannie drukowanego magazynu bluesowego na świecie: "Jefferson Blues Magazine" w Sztokholmie 30 kwietnia - tuż przed trasą koncertową z Magdą Piskorczyk.


W czwartek 5 maja, koncertem w gdyńskim Bluesclubie, rozpocznie się trasa koncertowa Magdy Piskorczyk i szwedzkiego gitarzysty oraz wokalisty Slidin' Slima.
Artyści wystapią potem dwukrotnie w Niemczech, a następnie, w niedzielę 8 maja, w poznańskim Blue Note. W zeszłym roku ukazała się ich wspólna płyta: "Live at Satyrblues".

 

Artyści wystąpią w składzie:

Slidin' Slim - wokal i gitary

Magda Piskorczyk (wokal, gitara akustyczna i basowa)
oraz jej zespół w składzie:
Aleksandra Siemieniuk - gitara dobro, akustyczna i elektryczna;
Bartek Kazek - perkusja;
Adam Rozenman - instrumenty perkusyjne

Do góry