Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

czwartek, 07 lipiec 2011 21:45

European Blues Challenge 2012. Daj sobie szansę

Howlin' Bill, zwycięzcy I EBU Howlin' Bill, zwycięzcy I EBU

European Blues Challenge 2012 już 16 i 17 marca 2012 roku w Berlinie. Muzycy i zespoły powinny już wysyłać zgłoszenia, żeby wziąć udział w europejskim konkursie bluesowym. O reprezentowaniu Polski zdecydują prenumeratorzy kwartalnika Twój Blues.

Nie będzie łatwo zagrać na European Blues Challenge w marcu 2012 roku w Berlinie. Oprócz inwestycji w wyjazd do Berlina trzeba przypaść do gustu pewnej liczbie prenumeratorów kwartalnika Twój Blues. Ale żeby w ogóle dac sobie szansę należy ja najszybciej zgłosić swój zespół albo siebie samego pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


A oto szczegóły przyszłorocznego konkursu. 

16 i 17 marca 2012 r. w Berlinie odbędzie się druga edycja European Blues Challenge – konkursu dla europejskich zespołów bluesowych, stanowiącego odpowiednik prestiżowego International Blues Challenge, który co roku odbywa się w lutym w Memphis w USA.

W zeszłorocznej, pierwszej, edycji wzięły udział zespoły z Belgii, Chorwacji, Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Irlandii, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Pierwsze miejsce zdobył belgijski zespół Howlin' Bill. W nagrodę dostali angaże na prestiżowe europejskie festiwale (m.in. norweski Notodden, francuski Blues sur Seine, i szwajcarski Lucerne Blues Festival). Drugie miejsce (i angaż na Blues sur Seine) zajęła reprezentująca Austrię Meena.

Reprezentujący nasz kraj Boogie Boys uplasowali się na trzecim miejscu, a ich udany konkursowy występ zaowocował nawiązaniem wielu nowych kontaktów, zaproszeniami na koncerty i festiwale w różnych krajach Europy w tym na norweski Notodden Blues Festival, francuski Cahors Blues Festival  a także we Włoszech, Chorwacji i Holandii.

Podobnie, jak miało to miejsce w poprzedniej edycji, również teraz polski reprezentant zostanie wybrany przez prenumeratorów Kwartalnika Twój Blues. Wraz z wrześniowym wydaniem otrzymają oni specjalne karty do głosowania z nazwami wykonawców, którzy wcześniej wyrażą chęć udziału w konkursie na zasadach określonych przez EBU.

Zasady udziału w polskiej edycji European Blues Challenge:

1. artyści (zespoły bądź soliści) chcący wziąć udział w polskich eliminacjach, muszą do 31 sierpnia 2011 wysłać zgłoszenie w postaci zawierającego nazwę zespołu e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

2. prenumeratorzy TB wybiorą jednego wykonawcę z grona tych, którzy się zgłosili (nie ma podziału na kategorie „zespół” i „solo/duo”)

3. wybór zostanie przez prenumeratorów dokonany drogą głosowania na specjalnie przygotowanych, numerowanych kartach do głosowania, dołączonych do wysyłanych do prenumeratorów egzemplarzy TB

4. zwycięzca polskich eliminacji pojedzie do Berlina na własny koszt; organizatorzy zapewnią backline, catering i ew. transport z lotniska;

5. nagrodami w konkursie są angaże na najbardziej znaczące bluesowe festiwale w Europie (m.in. Notodden, Lucerne, Cognac, Blues sur Seine, Hondarribia, Bellinzona);

6. berliński konkurs oceniać będzie międzynarodowe jury złożone z przedstawicieli członków EBU (European Blues Union – Europejskiej Unii Bluesa).

Do góry