Nasz patronat

Foto Bluesonline.pl

poniedziałek, 11 lipiec 2011 00:29

John Broadway Tucker: Come Together in Olsztyn (zdjęcia, wideo)

John Broadway Tucker na międzynarodowym festiwalu Olsztyńskie Noce Bluesowe John Broadway Tucker na międzynarodowym festiwalu Olsztyńskie Noce Bluesowe

John Broadway Tucker i Leszek Cichoński z całym amfiteatrem brawurowo zaśpiewali Come Together. Tak zakończył się XX międzynarodowy festiwal Olsztyńskie Noce Bluesowe.

Publiczność nie wypuściła zespołu Leszka Cichońskiego bez bisu, kiedy na scenie zaczął śpiewać John Broadway Tucker. Artysta równie dobrze czuje się w tradycyjnym, chicagowskim bluesie, jak i w tematach z pogranicza soulu a nawet rocka. Tak jak na płycie wydanej przed laty przez polską firmę Omerta, Tucker zaśpiewał "Unchain My Heart" podrywając amfiteatr do tańca.

 

Już początek z "Messing with the Kid" obiecywał prawdziwą ucztę i tak się stało.

David Price zamieniał gitary basowe z kontrabasem, Bartosz Niebielecki jak zwykle grał niezwykle kolorowo, ale uszy wszystkich skierowane były w stronę precyzyjnych solówek Cichońskiego i szalejących hammondów Wojciecha Karolaka. Wcześniej Leszek Cichoński zaprezentował kilka piosenek z przygotowywanej do wydania jesienią 2011 roku płyty. Sam zaśpiewał znany już dobrze "Sobą gram", a w kilku utworach dał szansę rockowemu krzykaczowi z dobrym wyglądem.

Łukasz Łyczkowski własnie u boku Cichońskiego miał szansę nie tylko zadebiutować w Olsztynie, to jeszcze na legendarnym festiwalu razem z samym Tuckerem zaśpiewać na bis "Come Together".

come together

Ciekawie wypadła olsztyńska formacja złożona z doświadczonych muzyków Siła bluesa. Blasku poprawnie odgrywanym standardom dodała Agnieszka Czerwińska.

Wyraźnie wzruszona wokalistka The Wheeler`s Band dosłownie ucałowała scenę amfiteatru, nie posiadając się ze szczęścia, że otwiera tak ważny koncert tak sławnego festiwalu.

silabluesa

Symbolicznym był także monodram Jolanty Litwin-Sarzyńskiej "Moja mama Janis". aktorka przyznała się nam, że po raz pierwszy zakochała się w bluesie właśnie na koncertach Olsztyńskich Nocy Bluesowych, na które dojeżdżała z rodzinnych Bartoszyc. I tak, podczas jubileuszowej edycji, mogła sama zaprezentować swój zawsze gorąco oklaskiwany spektakl z muzyką graną na żywo.

mmjanis

Do góry