Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

wtorek, 12 lipiec 2011 16:16

VII Siemiatycze Blues Festiwal 2011: Krzak i Paul Lamb na deser

Paul Lamb Paul Lamb

VII Siemiatycze Blues Festiwal 2011 już 15 sierpnia 2011 roku. Tym razem obok konkursu o Złoty Kafel gwiazdami będą Paul Lamb & The King Snakes i supergrupa Krzak.

VII Siemiatycze Blues Festiwal 2011 tradycyjnie już w amfiteatrze nad zalewem organizuje Siemiatycki Ośrodek Kultury. Właśnie trwają prace nad wyłonieniem konkkursowej set listy zespołów, które będą walczyły podczas konkursu o Złoty Kafel. Najlepszy zespół ma otrzymać nagrodę finansową.

Wielką atrakcją dla mieszkańców Siemiatycz i tuurystów, którzy pojawia się 15 sierpnia 2011 roku nad zalewem będą bezpłatne koncerty gwiazd. Po raz pierwszy Siemiatycze odwiedzi Krzak - legendarna supergrupa polskiego blues rocka, która wiosną 2011 roku wydała rewelacyjny krążek koncertowy 4 basy.

Prawdziwą atrakcją wieczoru stanie się bez wątpienia niezwykle energetyczny popis Paula Lamba i jego The King Snakes.

Paul Lamb to muzyk, o którym bez przesady można powiedzieć „pierwsza harmonijka Wielkiej Brytanii”. Wielokrotnie zdobywał pierwsze miejsca w ankietach czytelników wielu pism bluesowych, zarówno w rodzinnej Anglii, jak i za granicą - m.in. w opinii czytelników Kwartalnika „Twój Blues”. Harmonijkowego kunsztu uczył się od swych idoli, z legendarnym Sonnym Terrym, z którym miał okazję się spotkać osobiście, na czele. Obecnie przekazuje go kolejnym pokoleniom za pomocą historii bluesowej harmonijki połączonej ze szkołą na ten instrument, wydanej w formie DVD. Ma na koncie 15 albumów – wśród nich zarówno nagrania studyjne, jak i koncertowe. Najnowsza płyta zatytułowana “Mind Games” ukazała się 25 października 2010 i zawiera materiał autorski oraz standardy, i pokazuje szerokie muzyczne spectrum grupy, obejmujące wiele gatunków: od klasycznego bluesa, przez soul, Chicago, nawet po country - informuje agencja koncertowo - wydawnicza Delta, która zaprosiła muzyków na kolejną trasę koncertową po Polsce. Choć Paula określa się mianem wirtuoza harmonijki, on sam woli mówić o sobie „artysta sceniczny stworzony do tego, by zapewniać publiczności dobrą zabawę”. Faktycznie, zabawa na koncertach jest szampańska, napędzana siłą połączenia świetnej muzyki i typowo angielskiego poczucia humoru tych pięciu sympatycznych wyspiarzy.

 

VII Siemiatycze Blues Festiwal 2011 - program

15.00 - konkurs zespołów: Holy Water, Desert Rose, Rakjiet Fjiuel, Niekonwencjonalni, Rewizor, Elefantes

18.30 - koncert zespołu Krzak

20.30 - Paul Lamb & The King Snakes

Do góry