Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

poniedziałek, 24 październik 2011 07:37

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa będą reprezentować Polskę

Sławek Wierzcholski podczas Harmonica Bridge 2011 Sławek Wierzcholski podczas Harmonica Bridge 2011

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa będą reprezentować Polskę podczas European Blues Challenge, który odbędzie się w Berlinie w dniach 16-17 marca 2012. O wyborze zespołu zdecydowało 70 prenumeratorów kwartalnika Twój Blues.

Po raz drugi European Blues Union organizuje przegląd europejskich zespołów bluesowych European Blues Challenge, który odbędzie się w Berlinie w dniach 16-17 marca 2012. Polskę będzie  reprezentować Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa. Tak zdecydowało 70 spośród 285 uczestników ankiety dołączanej wyłącznie do prenumeraty kwartalnika Twój Blues.

 

Zespoły, które poddają się plebiscytowi deklarują, że na własny koszt przyjadą do Berlina. W tym roku na udział w głosowaniu zdecydowało się dziewięciu wykonawców. Twojblues.com opublikował szczegółowe wyniki głosowania.

 

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa - 70

Marek Makaron Trio & Bartek Przytuła i Tomek Kruk - 58

Roman Puchowski - 47

Jan Gałach Band - 32

Mr. Blues - 21

Open Blues - 21

JJ L Trio - 17

Juicy Band - 15

Danny Boy Experience - 4

 

Nagrodami w konkursie European Blues Challenge są możliwości angaży na najbardziej znaczące bluesowe festiwale w Europie (m.in. Notodden, Lucerne, Cognac, Blues sur Seine, Hondarribia, Bellinzona).

- Niezależnie od tego udany udział w finałowej odsłonie European Blues Challenge zaowocować może zaproszeniami na inne imprezy w Europie - pisze internetowy Twój Blues.

Do góry