Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

wtorek, 25 październik 2011 20:35

Muddy Waters jr. na XXII Toruń Blues Meeting. Program, wideo

Mud Morganfield Mud Morganfield

Mud Morganfield, czyli Muddy Waters jr. będzie największą gwiazdą XXII Toruń Blues Meeting. W klubie Od Nowa wystąpi także L. R. Phoenix & Co.. Nie zabraknie tradycyjnego koncertu zespołu Dżem czy zespołu Kasa Chorych. A oto szczegółowy program festiwalu.

- Toruń Blues Meeting to wyjątkowy festiwal muzyki bluesowej, znany głównie ze wspaniałej  atmosfery, która przypomina coroczne spotkania przyjaciół - mówi Maurycy Męczekalski, szef imprezy. Festiwal odbywa się zawsze w przedostatni weekend listopada. - Niezmiennie od lat do toruńskiej „Od Nowy” zjeżdżają w tym czasie fani bluesa z całego kraju - dodaje Męczekalski.

Wśród polskich muzyków pojawią się 18 listopada 2011 roku od godz. 19 na scenie Od Nowy: Nadmiar, Mr. Blues, Kasa Chorych, Neal-Śmietana Band i wreszcie sam Mud Morganfield.

  

Morganfield to starszy syn Muddy Watersa i to własnie on uważany jest w Chicago za spadkobiercę prawdziwego chicagowskiego elektrycznego bluesa. Ma na swoim koncie płyty koncertowe i studyjne. Najłatwiej zdobyć chyba autorską Fall Waters Fall.

Jarosław Śmietana, znany gitarzysta jazz rockowy, coraz chętniej wraca do bluesa. Po płycie poświęconej Hendrixowi w tym roku wydał I Love the Blues, a do Torunia przyjedzie z występującym na krążku wokalistą Billy Nealem.

Zawsze świętem dla fanów bluesa jest występ legendarnej Kasy Chorych. Z pewnością nie zabraknie klasycznych kompozycji spółki Tioskow/Skibiński granych na harmonijce przez uczestniczącego także w projekcie Harmonijkowy Atak 2 Michała Cielaka Kielaka.

Piątkowy koncert otworzą Nadmiar i Mr. Blues.

Sobota będzie z pewnością należała do zespołu Dżem.

 

 

Płyta Muza to mimo dyskusyjnej formy kompozytorskiej to i tak znakomicie przyjmowany album, a legendarne solówki Jerzego Styczyńskiego dla wielu są wartością samą w sobie.

L.R. Phoenix z południowej Anglii przeniósł się do północnej Finlandii, a konkretnie Karelii. Gra surowego bluesa na gitarze, z elementami punkowej energii. I wręcz tryska energią.

 

 

Litewski The Road Band pojawiał się już ze swoją energetyczną muzyką nieraz w Polsce. Ciekawostką będzie występ wysoko ocenionego na Olsztyńskich Nocach Bluesowych zespołu Flesh Creep. Piotr Karpienia, wokalista i gitarzysta grupy, który próbował ostatnio swoich sił w programie TVN Mam talent!

19 listopada koncert o godzinie 19 otworzy macierzysta formacja Maurycego Męczekalskiego - Tortilla.

Do góry