Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

środa, 02 listopad 2011 22:58

Robben Ford, Chris Duarte, Coco Montoya i Chantel McGregor w Warszawie (wideo)

Robben Ford Robben Ford

Robben Ford (na zdjęciu), Chris Duarte, Coco Montoya i Chantel McGregor zagrają w Warszawie na wielkim koncercie w klubie Progresja. Wspaniali gitarzyści i gitarzystka przywożą świetnych muzyków. To będzie niezapomniany wieczór - 13 listopada 2011.

Robben Ford

Robben Ford (jeden ze słynnych braci Fordów ) jest jednym z najciekawszych , grajacych obecnie gitarzystów świata. Nie ma dla niego ram: jazz , rock... blues... Aż pięciokrotnie nominowany do Grammy, grał z artystami tak różnymi, jak Joni Mitchell, Jimmy Witherspoon, Miles Davis, George Harrison, Phil Lesh, Bonnie Raitt, Claus Ogerman, Michael McDonald, Bob Dylan, John Mayall, Greg Allman i wiele innych.Wszyscy to pierwsza światowa liga. Urodzony w 1951 roku w Woodlake, Kalifornia, wychował się w Ukiah, Pierwszym wybranym instrumentem Robbena był saksofon, na którym zaczął grać w wieku dziesięciu lat. Na gitarze zaczął uczyć się w wieku trzynastu lat po usłyszeniu dwóch gitarzystów z Butterfield Blues Band Paula Michaela Bloomfielda i Elvina Bishopa. W grze Robbena możemy usłyszeć brzmienia Jimiiego Hendrixa, Erica Claptona, Cream, Led Zeppelin, Alberta Kinga, BB Kinga i wszystkich przodków bluesa.

 

 

Chris Duarte

Kolejna gitarowa legenda. Chris Duarte (ur. 16 lutego 1963 w San Antonio w Teksasie) to amerykański gitarzysta, wokalista i autor tekstów. Jego muzyka to tzw. texas blues-rock, styl, który zawiera elementy jazzu, bluesa i rock and rolla. Chris swoją pierwszą elektryczną gitarę Fender Stratocaster dostał w wieku 14 lat. W 1979 roku przeniósł się z San Antonio do Austin w Teksasie i tam zainteresował si ę jazzem Johna Coltranea i Milesa Davisa. W roku 1994 nagrał płytę Texas Sugar / Strat Magik i rok później został uznany za najbardziej utalentowanego gitarzystę. W kategorii Najlepszy Muzyk Bluesowy plasował się na czwartym miejscu za Ericiem Claptonem, Buddy Guyem i BB Kingiem. Dziś mówi sie o nim że idealnie wypełnił pustkę po S.R. Vaughanie. Współpracuje ze znakomitymi japończykami z grupy Savoy Truffle. Nazywają sie teraz The Bluestone Company.

 

 

Coco Montoya

Żywa legenda - Coco Montoya (ur.02 październik 1951, Santa Monica , Kalifornia ) -amerykański gitarzysta bluesowy, były członek John Mayall & the Bluesbreakers. Montoya rozpoczął karierę w połowie 1970 roku, gdy Albert Collins poprosił go o dołączenie do zespołu. W 1980 roku John Mayall usłyszał jego grę na gitarze w Los Angeles. Wkrótce Montoya dołączył do zespołu Bluesbreakers, z którym współpracował przez okres 10 lat. W 1995 roku wystąpił z Cate Brothers, następnie nagrał też wiele świetnych solowych albumów.

 

 

Chantel McGregor

We wrześniu 2011 roku Chantel McGregor została wybrana “Young Artist Of The Year” wśród British Blues Awards. Ma mocny głos, po ojcu gitarzyście odziedziczyła zdolności do gry na instrumencie i wreszcie debiutuje. Jej pierwszy album nosi tytuł Like No Other. Znakomita i bardzo dojrzała to płyta..

Chantel McGregor ukończyła z wyróżnieniem wiele brytyjskich szkół muzycznych . Chantel śpiewa nieco delikatniej niż Ana Popovic ale to właśnie gdzieś w bluesowe rejony Popović i J. Mitchel można Ja spokojnie ulokować. Brytyjczycy nie pomylili się. Chantel McGregor to wielka nadzieja Wysp. A i bliżej jest bluesa, tym lepiej dla nas wszystkich. Ona go naprawdę czuje.

 

13 listopada warszawska Progresja otwiera drzwi o godz. 16, a o 17 powinien rozpocząć się koncert. Bilety można kupować w portalu Eventim.pl.

Do góry