poniedziałek, 06 luty 2012 22:21

Keeping The Blues Alive 2012 dla Rawa Blues Festival

Irek Dudek w Memphis. Zdjęcie dzięki uprzejmości Aigarsa Lapsa Irek Dudek w Memphis. Zdjęcie dzięki uprzejmości Aigarsa Lapsa

Irek Dudek, szef i pomysłodawca Rawa Blues Festival odebrał w Memphis nagrodę Keeping The Blues Alive 2012 w kategorii Festiwal międzynarodowy. Statuetka została wręczona podczas finału International Blues Challenge 2012.

Podczas finałowego wieczoru czterodniowego International Blues Challenge wręczono statuetki Keeping The Blues Alive. W tym roku nagrodą, której głównym celem jest uhonorowanie osób i organizacji mających istotny wpływ na muzykę bluesową i jej propagowanie, został wyróżniony polski Rawa Blues Festival, który od 31 lat odbywa się w Katowicach. Nagrodę odbierał muzyk, a zarazem założyciel i dyrektor festiwalu, Irek Dudek, który został również zaproszony do zaszczytnego jury International Blues Challenge. Grono nagrodzonych jest szczególne, oprócz Dudka na scenie pojawili się inni nagrodzeni, m.in. Keith Richards, nagrodzony w kategorii literatura za autobiografię pt. “Life”, wydaną także w Polsce.

Rawa Blues Festival to jeden z najstarszych festiwali bluesowych w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się pod dachem. Festiwal, który odbywa się w Katowicach od 1981 roku, ma szczególny wkład w polską scenę bluesową.

W zeszłym roku nagrodą Keeping The Blues Alive został uhonorowany polski kwartalnik “Twój Blues”.

Podczas International Blues Challenge ponad 200 zespołów bluesowych z całego świata walczyło o laury tego największego plebiscytu bluesowego na świecie. Wśród muzyków którzy zaprezentowali się podczas koncertów była również polska reprezentacja - Kajetan Drozd & Piotr Rożankowski.

Do góry