Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

środa, 13 październik 2010 18:30

Martyna Jakubowicz & Żona Lota wydają Okruchy życia

Martyna Jakubowicz (na zdjęciu Jacka Poremby) & Żona Lota wydają płytę Okruchy życia.  - 20 października nagrywamy koncert DVD - dodaje Jakubowicz. Premiera płyty 8 listopada.

- Długo nie było mojej autorskiej płyty - mówi Martyna Jakubowicz. - Życie układało swój scenariusz, a ja nie bardzo miałam siłę, aby o tym śpiewać. Wszystko w końcu działo się swoim rytmem i bez pośpiechu. Piosenki z tej płyty powstawały przez wiele lat. Nie wiedziałam do końca, jakie w ostateczności będą, oprócz mglistego zarysu, jaki klimat będzie dla nich właściwy. Wszystko tak naprawdę znalazło swój finał w studiu.

- W tej muzyce jest dużo z tego, o czym pomyślał Łukasz , dużo z tego, co zespół dołożył od siebie, dużo z tego, co dołożył Marcin i na koniec dużo z tego, co postanowił Wojtek - chwali cały zespół Jakubowicz. - Przyniosłam piosenki, a grupa  wzmocnioay pomysłowością Łukaszka Matuszyka i producenta Marcina Pospieszalskiego oraz uchem Wojtka Przybylskiego zrobiał kawał wspaniałej muzyki. Grupa, czyli cudowna, niezastąpiona sekcja – Paweł Muzzy Mikosz - twórca grooviących basów w stylu vintage, Przemek Pacan - równie skutecznie przemyślane vintage bębny, Łukasz Matuszyk - mistrz akordeonu, grający również na instrumentach klawiszowych - twórca wielu pomysłowości w tej muzyczce oraz Darek Bafeltowski - na wszelkich klimatycznych gitarach:akustycznych, elektrycznych oraz na mandolinie i banjo.

  Na płycie Okruchy życia zagrali również: Marcin Pospieszalski, tutaj na skrzypcach i na cymbałach rzeszowskich i jako producent, Thomas Sanchez niezastąpiony w klimatach przeszkadzajkowych, Jasiu Gałach - skrzypek niepokorny, właściciel elektryzujących dźwięków w wielu momentach, Dawid Kostrzewa - potęga waltorni w "Lorca jest snem" i  Kwartet Smyczkowy Kwadrat w składzie:
Grzegorz Lalek - pierwsze skrzypce
Marta Orzęcka  - drugie skrzypce
Sergiusz Pinkwart _ altówka
Patryk Rogoziński – wiolonczela

- Nie mogę jakoś dołączyć do nurtu radosnej konsumpcji, pełnej podrygiwania w takt cudownych rytmów ymc,ymc, gdzie pokłony bije się pełnemu portfelowi mówi Martyna Jakubowicz. - Nie przemawiają do mnie słowa trendy ani jazzy. Nie lansuję się zbytnio, więc płyta nie jest lanserska. Nie jest też pewnie trendy i nie nabije nam kabzy, i w związku z tym nie będziemy obrzydliwie bogaci. Nie jest to istotne, bo mieliśmy  kupę frajdy  pracując nad nią. Żyjemy w wolnym kraju i mogę sobie pozwolić na swobodną wypowiedź, dlatego płyta jest właśnie taka. Jest to 12 różnych opowieści, stąd i muzyka jest różna. Ryzykuję. Może to jakaś wada i skaza, że nie chcę się zamykać w szufladkach z nazwami. Mam nadzieję, że dla kilku osób nie będzie to miało wielkiego znaczenia. Ważne, aby wibracje były pozytywne!

  Wszystkie piosenki na płycie Okruchy życia są autorstwa: Andrzej Jakubowicz/teksty, Martyna Jakubowicz/muzyka/
Dźwięki są autorstwa wszystkich muzyków przy czym:
Aranżacje do piosenek : Pan Kasa, Lorca jest snem, Handel słowami, Dary Boże,Trawa szepcze, Anty-kolęda są dziełem Łukasza Matuszyka
Aranżacja do piosenki : Co znaczy Osobność jest dziełem Marcina Pospieszalskiego
„Niech płonie” powstała na bazie basu Muzzy'ego, a „Śpiewam, lecz brak mi słów”  na bazie gitary Marka Popówa "Stinga"
Pozostałe piosenki : „Li-Bay”, „Ten wieczór”, „Aram ojciec twój” powstały na próbach i są dziełem wszystkich muzyków.

Producent muzyczny : Marcin Pospieszalski
Produkcja nagrań i mastering : Wojciech Przybylski
Nagrań dokonano w RecPublica Studios w Lubrzy  /maj-czerwiec 2010/, Studio M1 im.Agnieszki Osieckiej / lipiec-sierpień 2010/

Do góry