poniedziałek, 05 marzec 2012 23:03

Delta 2002 - 2012 prezentuje

Delta 2002 - 2012 prezentuje Delta 2002 - 2012 prezentuje

Agencja Koncertowo - Wydawnicza Delta od 10 lat stara się sprowadzać do Polski artystów ze świata bluesa i okolic. Przez ostanią dekadę wydaje też nieprzerwanie kwartalnik Twój Blues. Do marcowego numeru w 2012 roku dołącza własnie taką kompilację.

Krążek otwiera, jakże by inaczej, największy hit koncertowy firmy - Joe Bonamassa. Umiejętnie reklamowany artysta ma w Polsce setki fanów, a wypełniona po brzegi Sala Kongresowa najlepiej dowodzi, że zaprzyjaźnienie się z tym muzykiem było strzałem w dziesiątkę.

Interesująco wypadł na festiwalu Olsztyńskie Noce Bluesowe Robert Randolph. Muzyk grający na pedal steel guitar potrafi zmusić do zabawy, a na kompilacji znało się oczywiście nagranie koncertowe.

Frank Morey, jak na włóczykija przystało, włóczył się już po Polsce kilka razy, a piosenka "Must Be Hard (To Be So Pretty)" to klasyk jego stylu i przypomnienie, że niszowi artyści mogą nas i rozbawić i w zadumę wprawić.

Shemekia Copeland to jdna z współczesnych królowych bluesa. Gdyby nie odwaga Agencji, pewnie nigdy nie mielibyśmy szansy usłyszeć jej w Polsce.

Boo Boo Davis to muzyk, który przyjeżdża do nas chętnie i ma wielu fanów. Surowy styl i takie brzmienie zauwazyli już nawet poszukujący wciąż nowych inspiracji producenci reklam. Ajego każda pieśń to dynamit. Tak jest i w wypadku "Turkey Walk".

Otis Clay rozkołysał cały amfiteatr w Olsztynie - nic dziwnego, że na skladance jest właśnie koncertowa wersja "i Can Take You To Heaven Tonight". Ależ to był koncert - trudno go zapomnieć do dziś.

Magic Slim & The Teardrops, Omar & The Howlers czy gitarzystki Samantha Fish, Cassie Taylor i Dani Wilde to kolejni artyści, których udało się ściągnąć do Polski Agencji.

Ale naprawde niezapomnianym koncertem był brawurowy występ Jasona Ricci w warszawskich Hybrydach w ramach Warsaw Blues Night. Niezapomniany cover The Misfits słyszeliśmy na żywo, tu w wersji studyjnej jest tylko bladym wspomnieniem po absolutnie hipnotyzującym show.

Aseksualna, choć ubierająca seksowne sukienki, ba, nawet fotografująca się nago, Ana Popovic dała niezwykle energetyczny popis prezentując podczas Suwałki Blues Festival 2011 utwory z przygotowywanej do wydania wówczas płyty "Unconditional". Było pięknie, a "Slideshow", którym zaczęła koncert powalał. To było genialne zakończenie festiwalu.

paul lamb, to muzyk, który zwiedził chyba niemal każdy zakątek Polski. Przyjeżdża często i zawsze pozostawia sobie mnóstwo dobrej energii. Grał na Jesieni z Bluesem, szalał na Rynku Kościuszki podczas roku bluesa, ale nic nie da się porównać z widokiem starszych pań, ktore kiwały się na trawie podczas Siemiatycze Blues Festival. To trzeba było zobaczyć, by uwierzyć, że warto promować bluesa.

Moreland & Arbickle już raz szaleli po Polsce, w kwietniu znów wracają nad Wisłę. I zróbcie wszystko, by ich zobaczyć na żywo. Ze sceny płynie ogień niemal równy temu, który rozpala Jason Ricci.

Do Polski wraca również Wanda Johnson. Sympatyczna wokalistka śpiewa bezpretensjonalnie, a spotkanai z nią zwyczajnie ładują akumulatory.

Czasem Agencja ściąga do Polski artystę na jeden, jedyny występ. Słuchając "rained All Night"można tylko żałować, że nie było się na koncercie Tada Robinsona w Hybrydach. Warsaw Blues Night ma szczęście do charyzmatycznych gwiazd.

Sugar Blue nie jest z pewnością wielkim wokalistą, ale nie o to tu przeciez chodzi. Od czasu nagrania partii harmonijki w "Miss You" Rolling Stones wszedł do panteonu gwiazd, a że harmonijkarzem jest niezwykłym, w ubiegłym roku znów odiwedził Polskę. Czy tak się stanie w 2012? przeciż mamy choćby Harmonica Bridge Festival!

Krążek kończy piękne nagranie "Better To Have Loved & Lost" zrealizowane przez Earl Thomas with Paddy Milner & The BIg Sounds. Soul i blues z dawką niezwykle pozytywnej energii będą gwiazdą gali Blues Top kwartalnika Twój Blues. Warto zarezerwować bilety i oszczędzać pieniądze na następne 10 lat koncertów, które przygotuje Agencja Koncertowo - Wydawnicza Delta. Mają nas i tyle.

Do góry