Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 04 październik 2010 22:03

Beata Kossowska nagrywa w United Blues Experience

Blues to żywa muzyka. I zwykle wykonywana przez facetów. Jeśli kobiety, to najczęściej śpiewają, czasem akompaniują sobie na gitarze. A Beata Kossowska przed laty postawiła na harmonijkę ustną. Pracowitość i talent opłaciły się. W Niemczech jest w stajni Hohnera - jednego z najsławniejszych  światowych producentów harmonijek. Przy okazji grywa różne gatunki muzyki, śpiewa, także po polsku, i komponuje. Właśnie ukazało się wydawnictwo rejestrujące jej grę i śpiew na koncercie w Kolonii.

Płyta stanowi pyszbny wybór możliwości interpretowania bluesa i okolic. Niemieccy partnerzy Beaty sami komponują, śpiewają i grają na instrumentach. I słychać, że takie akustyczne granie Niemcom się podoba. Krążek jest świetnie ułożony - ma swoją dramaturgię i stopniowo odkrywa niespodzianki.

Oprócz własnych kompozycji mocną stronę stanowił dobór standardów. Fanów bluesa płynącego przez lata z polskiego radia z pewnością ucieszy znakomita wersja "Help Me". Jest niezwykle klimatyczny "Little Red Rooster" i mający niemniejszą moc, co sfuzzowany oryginał, akustyczny "Hey Joe", oczywiście z partią harmonijki.

"I Want To Be Free", "One Time For Love" to w pełni autorskie piosenki Beaty Kossowskiej, zaśpiewane zresztą przez autorkę. Czystym, wysokim głosem. Największa niespodzianka czeka uważnych słuchaczy w utworze "Rainbow Raider". Beata napisała go wspólnie z Wolfgangiem Bernreutherem połową duetu, do któego dołączyła z niezwykle dobrym skutkiem.

Na krążku niemieckiemu gitarzyście i wokaliście towarzyszy jego stały muzyczny partner - kontrabasista Rudi Bayer. Specjalnie na nagranie tego koncertu zespół dodatkowo zaprosił Richarda Bargela grającego na gitarze akustycznej i dobro.

Oto pełna lista utworów:

1. Midnight Sun 2'35
2. Just a Silly Love Song 4'05
3. Fishing Blues 4'53
4. I Want To Be Free 4'02
5. Bring Me Flowers 3'55
6. Rainbow Rider 3'20
7. Me and The Devil Blues 5'40
8. Listen To Your Heart 4'18
9. Help Me 6'49
10. Little Red Rooster 9'10
11. Not Again 6'40
12. Loved Another Woman 2'58
13. Hey Joe 6'49
14. One Time For Love 5'38
15. Alabama Train 4'59
16. New Morning 3'21

Najnowsze od Bluesonline