Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

Aktualności

Romek Puchowski, jeden  najbardziej uznanych wykonawców bluesa z Delty Mississippi wykorzystał wyjazd na International Blues Challenge, by wrócić do fanów z programem: W delcie bluesa - Puhovsky nad Mississippi koncert, zdjęcia, opowieści z podróży. Zatrzymał się w kawiarni Fama Białostockiego Ośrodka Kultury.

The Black Hole, amerykańskie blues rockowe trio z Phoenix w Arizonie wrócili do Białegostoku. I znów tryskali energią wprost ze sceny klubu muzycznego 6-ścian.

Legendarny muzyk Bobby Rush zdobył Grammy 2024 w kategorii "Best Traditional Blues Album" za płytę "All My Love For You". Bluesonline.pl rozmawiał z bluesmanem podczas festriwalu Osztyńskie Noce Bluesowe.

To był strzał w dziesiątkę. Blues Fighters – zwycięzcy Blues Top 2023 , w kilka dni po ogłoszeniu wyników plebiscytu zagrali na scenie w klubie muzycznym 6-ścian w Białymstoku.

Kwartalnik Twój Blues ogłosił wyniki ankiety Blues Top 2023. Sławek Wierzcholski to znów najlepszy harmonijkarz w Polsce. Najlepszą płytę - “Full Speed No Brakes” nagrali Boogie Boys. Bartek Szopiński zagrał też na drugiej najlepszej płycie roku 2023: Sławek Wierzcholski & NZB “Koncert w Rozmarino”.

Po pięcioletniej przerwie Hard Times Trio wrócili do koncertowania w oryginalnym składzie. Jeden z pierwszych koncertów zagrali w białostockiej kawiarni Fama w ramach cyklu Blues Fama.

Śląska Grupa Bluesowa 14 stycznia 2024 roku zagrała w Hard Rock Pub Pamela w Toruniu.

Alex Dolgov Blues Trio zagrali w Hard Rock Pubie Pamela w Toruniu.

Ten blues miał i drapieżną twarz Marty Kołodziejczyk, i uśmiechniętą Marka Radulego, i tradycyjnie bluesową Union of Blues i blues rockową Teksasów i Wojtka Cugowskiego. Wszystkich połączyło Białystok Blues Session.

 

Mingo Balaguer & Pablo Sanpa Blues Band z Hiszpanii, ale też Made in Warsaw, Lady Bird, Ela Dębska, czy legendarna Kasa Chorych wzięły udział w Rekordzie Polski w Graniu Bluesa Non Stop. Trwa V Podlaski Maraton Bluesowy.

The Tricky Things, zespół aktorki związanej z teatrami muzycznymi, a zarazem wokalistki i wielbicielki korzennych dźwięków zakończył 38. festiwal Jesień z Bluesem 2023.

Strona 1 z 69

Do góry